Ana příběh [č.1]

19. června 2010 v 18:14 |  Ana STORY

Emma dnes, váha: 65 kg - Emma téměř před smrtí, váha: 31,5 kg

LONDÝN - Když si tehdy patnáctiletá Britka Emma Wheatly (dnes 20) prohlížela počítačem upravené fotky nebesky krásných, éterických modelek z obálek dámských časopisů, propadala čím dál většímu zoufalství. Při pohledu na svou postavu v zrcadle vzdychala: "Ach, ta plochá bříška a krásné zadečky, nikdy nebudu jako ony!"

A pak se rozhodla, že s tím něco udělá! "Nejdřív jsem prostě vyloučila nezdravá jídla z jídelníčku. Pak jsem přeskočila snídani a vynechala oběd. Máma mi do školy každý den připravila svačinu, ale já jí vždycky vyhodila. Z povinné večeře s rodiči jsem snědla sotva polovinu. Každý týden jsem zhubla o tři kila. Ke konci jsem totiž nejedla vůbec nic, pouze pila hodně vody," říká Emma, u které v roce 2000 naplno propukla porucha příjmu potravy - mentální anorexie.
Když se s váhou 31,5 kg sotva držela na nohou, zoufalí rodiče ji poslali do léčebny. Přesto si Emma ponese následky svého nesmyslného hubnutí na celý život: V jeho důsledku téměř přišla o zrak, trpí řídnutím kostí, hnijícími zuby a s největší pravděpodobností už nikdy nebude mít děti.
Vydala se na cestu k dokonalosti A na jejím konci byla rakev! "Podle lékařů jsem byla asi dva týdny před jistou smrtí. Jsem rodičům vděčná, že dnes vůbec žiju," tvrdí Emma, která má už dnes zase zdravou váhu normální dospělé ženy 65 kg, nikdy už ale asi nebude vidět normálně a zdravotní problémy ji budou provázet až do smrti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama